Experience YourListen.com completely ad free for only $1.99 a month. Upgrade your account today!

About:

http://dzieciswiat.pl/wata-cukrowa.html
Powiedział Buck Mulligan. Odwrócił się gwałtownie jego szare oczy szukają od morza do twarzy Szczepana. -The Ciotka myśli, że zabił swoją matkę, powiedział. Owe dlatego, że nie zezwoli mi mieć nic do czynienia z ty. -Someone Ją zabił, Stephen powiedział ponuro. -Nie Mógł ukląkł, do cholery, Kinch, kiedy twoja matka umiera poprosił Ciebie, powiedział Buck Mulligan. Jestem Hyperboreańczyków jak ty. Jednak myśleć o swojej matce błagając cię z jej ostatniego tchnienia uklęknąć i modlić dla niej. Natomiast odmówił. Jest coś złowieszczego w ty... Urwał natomiast lekko Niego znów lathered dalej policzek. Tolerancyjny uśmieszek wykrzywił usta.
Page siedmiu
Ulysses 7 z jeden. 305 -Ale Piękny mummer! mruknął do siebie. Kinch, najpiękniejszych mummer z nich wszystkich! Ogolił równomiernie i ostrożnie, w ciszy, poważnie. Stephen, łokieć spoczął na postrzępione granitu, pochylił dłonią czoła i spojrzał na fraying krawędzi błyszczące czarny płaszcz jego rękawa. Ból, jaki nie był jeszcze dezolacja miłości, zaniepokoił jego napęd. W milczeniu, w śnie przyszedł do niego po jej śmierci, jej sylwetka w jego zmarnowane słabe brązowe graveclothes dające się zapach wosku i palisander, jej oddech, który proch wygięte na niego, niwelowanie, wyrzutu, słaby zapach mokrych popiołów. Przez wytarte cuffedge ujrzał morze okrzyknięty gigantycznym słodkie Matka przez wellfed głos obok niego. Okrąg zatoce i panoramę odbyła tępy zielony masy cieczy. Miska białej porcelany bawił obok łożu śmierci przytrzymanie zielone słaby żółci, która miała podarte z jej gnicie wątroby przez napady wzdychającego wymioty głośny. Buck Mulligan otarła ponownie jego żyletka. AH, biedny dogsbody! powiedział głosem rodzaju. muszę dać koszulę i parę noserags. Jak to Breeks z drugiej ręki? -Oni Zmieścić tak duża liczba dobrze, odpowiedział Stefan. Buck Mulligan zaatakował zagłębienie pod spodem jego underlip.
Page 8
Ulysses 8 z pierwszą. 305 -The Kpina z nim, powiedział z zadowoleniem. Secondleg powinni być. Bóg umie, co poxy bowsy zostawili je poza. Mam śliczną parę z paskiem włosów, szary. Będziesz wyglądają spiffing w nich. Nie żartuję, Kinch. Wyglądasz cholernie dobrze, gdy jesteś ubrany. -Dzięki, Powiedział Stefan. Nie zdołam ich nosić, jeśli mieszczą one szary. -On Nie może ich nosić, oznajmił Buck Mulligan jego fizjonomia lustro. Etykieta jest etykieta. On zabija matkę, atoli nie może nosić szare spodnie. Złożył brzytwę pieczołowicie i głaskania palps z palcami poczuła gładką skórę. Stephen odwrócił wzrok od chwili morza i pulchny buzia z jej smokeblue oczach mobilnych. -To Człowiek byłem na statku z ostatniej nocy, powiedział: Buck Mulligan, mówi, że musisz GPI On jest w Dottyville z Connolly Norman. Ogólne paraliż szalony! Zgarnął lustrze półkole w powietrzu jarzyć się nowina za granicą w słońcu teraz promieniujące na morzu. Jego ogolone curling wargi roześmiał się i krawędzie jego biały Glittering zęby. Śmiech zajęte wszystkie swoje silne Wellknit bagażnik automobilowy. Popatrz na siebie, ogłosił, to straszne bard!
Page 9
Ulysses 9 z 1. 305 Stephen pochylił się i spojrzał w lustro wyciągnęła do niego, rozszczep przez krzywym pęknięcia. Włosy dęba. Jak mąż i inni widzą nam. Kto wybrał to lico dla mnie? Ten dogsbody aby pozbyć się robactwa. Chuj mnie. -I Uszczypnął ją z pokoju w skivvy jest, Buck Mulligan powiedziany. Czyni ją dobrze. Ciotka zawsze trzyma plainlooking służących do Malachiasza. Doprowadzić go nie w pokusa. A jej imię Urszula. Śmiechem, przyniósł lustro z dala od czasu Peering oczy Szczepana. -The Wściekłość Kalibana w nie widząc jego twarzy w lustro, powiedział. Jeśli Wilde były tylko żyje, do widzenia! Cofając się i wskazując, Stephen powiedział z gorycz: -To Jest symbolem irlandzkiej sztuki. Pęknięty lustro sługi. Buck Mulligan nagle powiązane rękę w Istvan oraz chodził z nim dookoła wieży, jego brzytwa natomiast lustro Clacking w portfelu gdzie się je oporowego. -To Nie fair deptać po odciskach Ci się, że Kinch, prawda? on powiedział ostrożnie. Bóg wie, że pozostaną więcej ducha niż którykolwiek z im. Sparował kolejny raz. Obawia lancet mojej sztuki, jak obawiam się, iż jego. Zimno steelpen.
Kierunek 10
Ulysses 10 z 1. 305 -Cracked Lookingglass sługi! Powiedz, że do oksy facet dół oraz dotknij go do Gwinei. On jest śmierdzący spośród pieniędzmi i uważa, iż nie jesteś dżentelmenem. Jego staruszek udał cyny handel jalap do Zulusów ewentualnie niektóre krwawe oszustwo czy też inne. Boże, Kinch, jeśli ty i ja być może pracować tylko razem możemy coś zrobić dla wysepka. Hellenise go. Ramię Cranly jest. Jego ramię. -I, Aby myśleć o zapotrzebowania żebrać od nich wieprz. Jestem jedynym, który umie, kim jesteś. Czemu Nie ufasz mi więcej? Co mają cię w nosie przeciwko mnie? Czy Haines? Jeśli robi żadnego bałaganu tutaj będę obniżyć Seymour i damy mu ragging gorzej niż dali Clive Kempthorpe. Młodzi okrzyki moneyed głosów w Clive Pomieszczenia Kempthorpe jest. Palefaces: oni posiadają swoje żebra spośród śmiech, jeden składając następny. O, I wygasa! Pauza wieści z nią subtelnie, Aubrey! Umrę! Wstążkami szczelinowych jego koszuli bicia atmosfera on chmielu i kuśtykając runda stół z spodnie w dół na obcasach, ścigany przez Ades z Magdalen nożycami krawca. Twarz przestraszony cielęcej złocone z marmoladą. Nie chcę być debagged! Czy nie grać zawrotu głowy wołu ze mną!
Strona 11
Ulysses 11 z 1. 305 Krzyczy przez otwarte okno i wstrząsające wieczór w czworokąt. Głuchy ogrodnik, aproned, maskowane Twarz Matthew Arnolda, popycha swoją kosiarkę na przykrej trawnik oglądanie wąsko spośród cząstkami taniec grasshalms. Do siebie... nowe pogaństwo... omfalos. -Niech Mu zostać, ogłosił Stefan. Nie ma guzik złego z nim, nie mówiąc o w nocy. -Więc co mianowicie? Buck Mulligan zapytał niecierpliwie. Kaszel to. Jestem z tobą szczery. Co dysponujesz przeciwko mnie teraz? Zatrzymali się, patrząc w kierunku tępego przylądku Bray Szef, kto leżał na wodzie jak w pysk spania waleń. Stephen uwolnił rękę bezgłośnie. -Czy Chcesz mi ogłosić? on zapytał. -Tak co to jest? Buck Mulligan odpowiedział. Ja nie pamiętam nul. Spojrzał w twarz Stefana, gdy mówił. Lekki wiatr przeszedł czoło, wachlując bezgłośnie swoją uczciwą uczesane kłaki i mieszając srebrne etapy lękiem w oczach. Stephen, przygnębiony własnym głosem, ogłosił: -Czy Pamięta pierwszy dwadzieścia cztery godziny poszedłem do domu po śmierci mojej matki? Buck Mulligan zmarszczył brwi migiem i powiedział:
Strona dwanaście
Ulysses 12 z pierwszą. 305 -Co? Gdzie? Nie pamiętam nic. ja Pamiętam tylko myśli i odczucia. Czemu? Co stało się w imię Boga? -Ty Pracowali herbatę, Stephen powiedział tudzież podszedł lądowanie, aby uzyskać więcej ciepłej wody. Twoja matka, a niektóre chłop wyszedł z drawingroom. Zapytała, kto była w swoim pokoju. -Tak? Powiedział Buck Mulligan. Co powiedziałem? Zapominam. -Ty Powiedział, odpowiedział Stefan, O, to tylko Dedalus którego matka jest brutalny żyje. Rumieniec, które poczyniło, że wydaje się młodsza tudzież bardziej uchwyceniem wzrosła aż do policzka Bucka Mulligana. -Czy ja to powiedziałem? pan zapytał. Dobrze? Co odmownego jest? Pokręcił ograniczenie od niego nerwowo. -A Co to jest śmierć, zapytał, czy twoja matka cię lub moje własne? Obejrzałeś tylko umiera matka. percypuję ich Codziennie pojawiają się w Mater i Richmond i pokrojone w Flaczki w dissectingroom. Jest owe brutalny rzecz i figa innego. To po prostu nie ma znaczenia. Nie będzie klękać w dół, aby prosić za swoją matkę na łożu śmierci, kiedy zapytałem. Czemu? Ponieważ masz przeklęty obciążenie jezuickich w ci, tylko to jest wstrzykiwany w niewłaściwy sposób. Dla mi to wszystko jest drwina i brutalny. Jej płaty mózgowe nie są aktywność. Ona dzwoni do lekarza Sir Peter oset i kilofy
Strona 13
Ulysses 13 z 1. 305 jaskry off kołdrą. Dąsy jej, aż to się skończy. ty przekroczył jej ostatnie życzenie śmierci, i mimo to dąsać się ze mną bo nie whinge podczas gdy niektórzy zatrudnieni wyciszenie od chwili Lalouette tych. Absurdalny! Mniemam, że zrobiłem to stwierdzić. Nie chciałem, aby obrazić pamięć o swojej matce. Mówił sam do śmiałości. Stephen, osłaniając rany rozwarte których słowa opuścili w jego serce, powiedział niezmiernie chłodno: -Nie Mam na myśli przestępstwa do mojej matki. -W Co wtedy? Zapytał Buck Mulligan. -W Przestępstwa do mnie, odpowiedział Stefan. Buck Mulligan odwrócił się na pięcie. -O, Nieznośne osoba! wykrzyknął. Odszedł błyskawicznie cały parapet. Stephen bawił na swoim stanowisku, patrząc na spokojne morze w odniesieniu do cypel. Morze i cypel teraz zgasły. Impulsy były pokonując w jego oczach, zasłanianie ich z oczu, a on czuł gorączkę policzki. Głos w wieży zawołał gromko: -Jesteś Tam, Mulligan? -Jestem Nadchodzi, odpowiedział Buck Mulligan. Odwrócił się w stronę Stefana natomiast powiedział:
Strona 14
Ulysses 14 z 1. 305 Popatrz na morze. Co to obchodzi przestępstw? Chuck Loyola, Kinch i chodź na dół. Sassenach chce jego plastry rano. Głowę zachowany ponownie na chwilę na szczycie schodek, na wysokości dachu: -Nie Mope nad nim kompletny dzień, powiedział. Jestem niekonsekwentny. Zrezygnować z nastrojowym medytować. Jego głowa zniknęła, jakkolwiek buczenie jego malejąco wotum zagrzmiał z stairhead: Tudzież nie więcej obrócić na bok i potomstwo Po wybranki gorzkiej tajemnicy Dla Fergus rządzi bezczelnych samochody. Woodshadows płynęły w milczeniu przy użyciu przez rano pokój od momentu strony morza stairhead dokąd patrzył. Przybrzeżne i później na lustrze wody pobieloną, odtrącony przez lightshod spieszą nogi. Biały piersi słabym morza. Twining podkreśla po dwóch. Ręka wyrywanie harpstrings, łącząc swoje akordy Twining. Wavewhite wedded słowa migoczące na ciemny fali. Chmura zaczęła pokrywać słońce pomału, w całości, shadowing zatokę w bardziej zielona. Leżało u dołu niego, miska z wód gorzkich. Piosenka Fergus ': Śpiewałem to sam w dom, przytrzymując długie ciemne akordy. Jej drzwi były
Strona 15
Ulysses 15 z 1. 305 otwarcia: chciała usłyszeć moją muzyczkę. Cichy z podziwem i Szkoda, że poszła do łóżka. Płakała w jej nędzny łóżko. Na te słowa, Stephen: Miłość widnieje gorzka tajemnica. Gdzie obecnie? Jej tajemnice: stare featherfans, tasselled dancecards, proszku spośród piżma, A gaud z paciorków bursztynowych w niej zablokowany szuflada. Klatka wisiała w słonecznym oknie jej dom, kiedy była dziewczynką. Usłyszała stare Royce świergotać pantomimie z Turko Zatrważający i śmiał się spośród inni kiedy śpiewał: Jestem chłopcem To może cieszyć Niewidzialność. Phantasmal radość, pakował się: muskperfumed. I nie więcej obrócić na bok natomiast potomstwo. Składane się w pamięci natury z jej zabawek. Wspomnienia nękana jego rozmyślać mózg. Jej szklanka wody z kranu w kuchni, kiedy nie zbliżył się do sakrament. Rdzeniem jabłko, wypełnione brązowy węglowodan, pieczenie dla niej na kuchenkę na ciemnym jesienny wieczór. Jej zgrabna
Pagina 16
Ulysses 16 z 1. 305 paznokcie zaczerwienione krwią zgniecione wszy od momentu koszulki dla dzieci. We śnie, po cichu, że przyszedł do niego, jej zmarnowane Ciało w jego luźne graveclothes wydzielając woń wosku i palisander, jej dech, pochylił się nad nim z wyciszenia tajne wyrazu, słaby zapach mokrych popiołów. Jej szyby oczy, wpatrując się śmierci, wstrząsnąć tudzież zginać moją duszę. Na mnie w spokoju. Ghostcandle ją zapalić agonia. Upiorne iluminacja na udręczonej twarzy. Jej zachrypnięty głos Oddech brzęk w przerażeniu, gdy wszystko się modlił na kolanach. Jej oczy na mi uderzyć mnie w dół. Liliata rutilantium te confessorum koza circumdet: iubilantium te virginum chór excipiat. Wampir! Chewer zwłok! Nie, matko! Pozwól mi być i pozwól mi żyć. -Kinch Ahoj! Głos Buck Mulligan śpiewał od wewnątrz wieży. Ono zbliżył się do schodów, dzwoniąc ponownie. Stephen, w dalszym ciągu drżenie w jego duszy krzyk usłyszał ciepłą ważną światło słoneczne w powietrzu i za nim przyjaznych słów. -Dedalus, Zejdź, gdy dobry mosey. Śniadanie jest gotowe. Haines jest przepraszając za budzi nas nocą. To już wszystko dobrze. -Jestem Nadchodzi, Stephen oznajmił, odwracając się.
Strona 17
Ulysses 17 z jednej. 305 -Nie, Dla Jezusa, powiedział Buck Mulligan. Mając na uwadze na mnie i na rzecz dobra nas wszystkich. Jego głowa zniknęła i pojawił. -Ja Mu swoją symbolem irlandzkiej sztuki. Mówi, iż to bardzo mądry. Dotknij go na funtów, akuratnie? Świnka, mam na myśli. -I Zarabiać rano, powiedział Stefan. -The KIP w szkole? Powiedział Buck Mulligan. Jak wiele? Cztery funtów? Pożycz mnie jeden. -Jeśli Chcesz, powiedział Stefan. Four świeci władców, Buck Mulligan zawołał radość. Będziemy mieli wspaniałą pijany zadziwiać druidy druidzi. Czterech wszechmocne władcy. Rzucił na piętrze ręce i wydreptali ponurość kamień Schody, śpiew rozstrojony z akcentem Cockney: O, nie będziemy mieli wesołych czasu, Picie whisky, piwo i wino! W dniu koronacji, Koronacja dzień! O, nie będziemy mieli wesołych czas W dniu koronacji! Ciepłe słońce merrying powyżej morzem. Nikiel shavingbowl świeciło, zapomniane, na parapecie. Z jakiego powodu powinieneś
Strona 18
Ulysses 18 z 1. 305 I sprowadzić ją? Czy też pozostawić go tam za pomocą cały dzień, zapomniany przyjaźń? Podszedł do niej, trzymał ją w rękach przelotnie, czując jego chłód, pachnący wilgotna niewolniczy z piany w który został aresztowany szczotka. Więc nosiłem łódkę z kadzidłem potem na Clongowes. Jestem inny natomiast teraz jeszcze to samo. ZA Sługa też. Serwer sługi. W ponurym kopułą salonie wieży Buck Blankiet gowned Mulligan żwawo poruszały się tam iz powrotem o palenisko, ukrywa oraz ujawniając swoją żółtą poświatę. Dwa wałki z ciepłego światła padł na chorągiewki piętrze z wysokie barbakanami, a na posiedzeniu swoich promieni chmurze coalsmoke oraz dymy smażonego tłuszczu płynął, obracając. -We'll Się zakrztusił, powiedział Buck Mulligan. Haines, otwarte te drzwi, zgodność z rzeczywistością? Stephen położył shavingbowl na szafce. W ogóle liczba poniższa wzrosła z hamakiem, gdzie siedział, podszedł do bramy i otworzył drzwi wewnętrzne. -Czy Masz klucz? zapytał głos. -Dedalus Ma go, powiedział Buck Mulligan. Janey Mack, jestem zakrztusił! Zawył, nie odrywając wzroku od chwili ognia: -Kinch! -To W zamku, Stephen powiedział, idą do przodu.
Strona 19
Ulysses 19 z 1. 305 Kluczem ociera runda okrutnie dwa razy, a gdy Dokuczliwe drzwi były uchylone, powitalny ustawić światła i orzeźwiające powietrza wszedł. Haines wstał w drzwiach, patrząc. Stephen haled jego zachwiany walizkę do stołu i usiadł czekać. Buck Mulligan rzucił smażyć na naczynia niedaleko jego. Potem zaniósł naczynia i duży czajniczek na celu stół, ustawić gryzie mocno i westchnął spośród ulgą. -Jestem Topnienia, powiedział, jak zauważył, kiedy świeca... Ale, uciszyć! Ani wyrazu więcej na ten materia! Kinch, wake w górę! Chleb, masło, miód. Haines, wniknijże. Grub jest gotowe. Pobłogosław nas, Panie, i ów twoje prezenty. Gdzie jest cukier? O, jay, nie ma mleka. Stephen pobrane bochenek i garnek miodu i buttercooler z szafki. Buck Mulligan usiadł w sposób Nagle zwierzę. -Co Swojego rodzaju wyrko to jest? on powiedział. Powiedziałem jej, aby się po ósmej. -Możemy Pić czarny, Stephen powiedział łapczywie. Jest cytryna w szafce. -O, Do cholery ty i twoi popularności Paryż! Buck Mulligan powiedziany. Chcę mleko Sandycove. Haines przyszedł od drzwi tudzież powiedział cicho: -To Kobieta będzie się z mlekiem.
Strona 20
Ulysses xx z 1. 305 -The Błogosławieństwa Bożego na Ciebie! Buck Mulligan płakał, ogradzając się z krzesła. Usiądź. Wylej herbatę tam. Cukier znajduje się w torbie. Tutaj nie mogę iść przebiera się Potępionych jaja. Włamał się przez smażyć na naczynia i uderzył go na trzech płytach, mówiąc: - W Nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Haines usiadł wylać herbatę. -Jestem Daje dwa guzki każdy, powiedział. Ale mogę powiedzieć, Mulligan, zrobić aby mocnej herbaty, nie? Buck Mulligan, hewing grube plastry z bochenka, powiedział, w starej kobiety zalotny głosem: -Kiedy Ja sprawia, czaj I sprawia, herbatę, podczas gdy stara matka Grogan powiedziany. A kiedy robi wodę I sprawia wody. -Przez Jowisz, jest herbata, rzekł Haines. Buck Mulligan poszedł na hewing i filuterny: -. Więc ja, niewiasta Cahill, mówi ona Begob, proszę pani, mówi niewiasta Cahill, Boże przesłanie nie zrobisz je w jednym garnku. Rzucił się w kierunku swoich messmates z kolei gruby plasterek chleba, nadział się na jego nóż. Chłopska -To, powiedział bardzo poważnie, o książce, Haines. Piątka linijek tekstu i dziesiątka stron notatek o Folk i fishgods Dundrum. Wydrukowane przez dziwne Siostry w roku dużym wietrze.
Stronica 21
Ulysses 21 spośród 1. 305 Odwrócił się do Stefana i zapytał grzywny zaskoczony Głos, unosząc brwi: -Czy Pamiętasz, bracie, jest matką herbata Grogan i garnek wody mówił w Mabinogion czy znajduje się to w Upaniszady? -I To wątpię, powiedział Stephen poważnie. -Czy wiesz? Powiedział Buck Mulligan w tym samym tonie. Twoje powody, modlić? -I Fantazyjne, powiedział Stefan, jak jadł, nie istnieją lub z Mabinogion. Mać Grogan był jednym wyobraża sobie, a krewną Katafalk Ann. Buck Mulligan lico uśmiechnęła się z animuszem. -Uroczy! powiedział w finical słodkim głosem, pokazując jego białe zęby i mrugając oczami przyjemnie. Czy twoja osoba że ona była? Nader uroczy! Nagle overclouding każde swoje możliwości, że warknął w chrapliwym głosem hoarsened znów hewed energicznie w bochenka: -Dla Stare Katafalk Ann Nie przeszkadza jej to obchodzi. Ale hising się jej halki... Mąż zapchane usta z narybkiem i żuł i monotonnie.
Strona 22
Ulysses 22 z 1. 305 Drzwiach zaćmiło przez formularz przystawienia. -The Mleko, proszę pana! -Chodź Się, proszę białogłowa, Mulligan powiedział. Kinch, dostać dzbanek. Stara kobieta i stanął przez Stefana łokieć. -To Piękny poranek, zachciej pana, powiedziała. Chwała niech będzie Bóg. -Do kogo? Mulligan, zerkając na nią. Ach, być pewnie! Stephen sięgnął i wziął milkjug od Szafka. -The Wyspiarze, Mulligan powiedział Haines niechcenia, mówić często z kolektora prepuces. -Jak Dużo, inwituję pana? poprosił staruszkę. -A Kwarta, powiedział Stefan. Patrzył, wlać do środka, a stamtąd do bogate biały dzbanek mleka, nie jej. Leciwe skurczone Kaszy. Ona nalał znowu measureful i Tilly. Stary i tajemnicą, iż wszedł ze świata, rankiem, może posłańca. Pochwaliła dobroć mlekiem, wlewając go. Przycupnięty przez pacjenta krowy o świcie w dziedzinie bujnej, A baba jaga na jej muchomor, jej pomarszczone palce szybkie obok squirting dugs. Oni lowed o niej których znali, dewsilky bydła. Jedwab z kine i biednej staruszki,
Strona 23
Ulysses 23 z 1. 305 Nazwy dał jej w dawnych czasach. Wędrowny starucha, pokornego postać nieśmiertelną służąc jej i jej zdobywca gejem zdrajca, ich wspólne cuckquean, posłaniec z Sekret rankiem. Służyć lub skarcić, bądź mógł Nie mów: ale gardził błagać jej przysługę. -To Rzeczywiście jest, zachciej pani, powiedział Buck Mulligan, wylewanie mleko do własnych kubków. -Taste To, racz pana, powiedziała. Pił na jej licytować. -Jeżeli Możemy żyć na dobrym jedzeniem takim, powiedział do jej nieco głośno, nie mielibyśmy kraj pełny z zgniłe zęby i zgniłych bebechy. Życie w bogswamp, jedzenie tanie jedzenie i ulice wybrukowane kurzu, horsedung i pluje gruźlików. -Jesteś Medycznych student, proszę pana? stara kobieta zapytała. -Ja Jestem, proszę pani, odpowiedział Buck Mulligan. Popatrz na owo teraz, powiedziała. Stephen słuchał w pogardliwym milczeniem. Niewiasta pochyla jej stary podążyć do głosu, który rozmawia do niej głośno, jej bonesetter, jej medicineman: mnie ona lekceważy. Głosu, który będzie shrive i olej do grobu wszystko, co jest z nią, jednak jej Polędwiczki nieczyste pań, z ciała człowieka nie wykonane w Boga podobieństwo, ofiarą węża. A do donośnym głosem, że obecnie każe jej milczeć spośród zastanawiasz chwiejnych oczy.
Kierunek 24
Ulysses 24 spośród 1. 305 -Nie Docenisz, co mówi? Stephen zapytał ją. -Czy To język moliera mówisz, panie? staruszka powiedziała do Haines. Haines ponownie przemówił do jej dłuższego przemówienia, pewnie. -Irish, Ogłosił Buck Mulligan. Czy istnieje gaelicki na ciebie? -I, Że to Irlandczycy, powiedziała, przez dźwięk nim. Bądź jesteś z zachodu, sir? -Ja Jestem Anglikiem, Haines odpowiedział. -Jest Angielski, rzekł Buck Mulligan, a on myśli, że powinien mówić Irlandczyków w Irlandii. -Jasne, Że powinniśmy, stara niewiasta powiedziała, a ja jestem wstyd, że nie znam języka siebie. Powiedziano mnie, że to Wielki narząd smaku przez nich, że umie. -Grand Ma imię gwoli niego, powiedział Buck Mulligan. Wspaniały w całości. Napełnij naszej firmy trochę więcej herbaty, Kinch. Masz ochotę na kubek, proszę pani? -Nie, Dziękuję, proszę pana, stara niewiasta powiedziała, poślizgnięcie Pierścień spośród milkcan na jej przedramieniu i zamiar iść. Haines rzekł do niej: -Czy Ty twój rachunek? Mieliśmy lepsze jej zapłacić, Mulligan, nie mieliśmy my? Stephen wypełniona ponownie trzy kubki. -Bill, Proszę pana? powiedziała, zatrzymując. Cóż, to siedmiu poranku kufel na dwu pensów jest siedem dwójki jest szyling i dwu pensów
Strona 25
Ulysses 25 z 1. 305 nad i tych trzy poranki kwarta w fourpence jest trzy kwarty jest szyling. To jest szyling oraz jeden i dwa to dwa a dwa, sir. Buck Mulligan westchnął a, po pełne usta otoczka grubo masłem z obu stron, wyciągnął nogi i zaczął przeszukiwać kieszenie dolny. -Pay Się i mieć wygląd przyjemne, powiedział Haines aż do niego, uśmiechając się. Stephen wypełniony trzeci kubek, łyżeczkę herbaty barwienia lekko grubą bogatą mleka. Buck Mulligan wychowany Florin, przekręcił go w palcach okrągłe natomiast zawołał: -Cud! Minął go wzdłuż stołu w kierunku zasłużonej kobiety, powiedzenie: -Ask Nul więcej mnie, słodki. Wszystko, co mogę dać Natomiast dać. Stephen położył monetę w swoim uneager strony internetowej. -We'll Zawdzięczamy dwu pensów, powiedział. -Czas Na tak duża liczba, panie, powiedziała, biorąc monetę. Czas wystarczy. Dzień dobry. Niewiasta curtseyed i wyszedł, natomiast następnie Buck Mulligana przetargu śpiew:
Strona 26
Ulysses 26 z 1. 305 -Heart Mojego serca, stało to więcej, Więcej zostanie położył u stóp. Odwrócił się do Stefana i ogłosił: -Seriously, Dedalus. Jestem kamienista. Pospiesz się, twój PAPIEROS szkole i doprowadzić naszej firmy z powrotem pieniądze. Dziś bardowie muszą pić i bawić sie. Polska oczekuje, że iks Człowiek ten dzień zostanie spełnić swój obowiązek. -To Mi przypomina, powiedział Haines, podnosząc, że muszę odwiedzać dziś bibliotekę narodową. -Nasz Pływać pierwszy, powiedział Buck Mulligan. Odwrócił się do Stefana i zapytał ostrożnie: -Czy To dzień w celu miesięcznego praniu, Kinch? Od tego czasu rzekł do Haines: -The Nieczysty bard sprawia, że punkt mycia raz w miesiąc. -Wszystkie Irlandia myje Gulfstream, powiedział Stefan jakim sposobem on niech strużkę miodu na kawałek bochenka. Haines z rogu, gdzie został knotting łatwo szalik o luźny kołnierz koszuli tenisowy mówił: -I Zamierzają sprzedać zbiór swoich wypowiedzi, jeśliby Ciebie będzie mi pozwolisz. Mówiąc do mnie. Umyć i wanna i gęstwina. Agenbite z INWIT. Skrupuły. Ale tu jest punkt.
Strona 27
Ulysses 27 z 1. 305 -To Jeden o popękanych Lookingglass sługi jest symbolem irlandzkiej sztuki jest dobry cholerny. Buck Mulligan kopnął kanwą Szczepana pod stołem a powiedział ciepło brzmienia: -wait Aż usłyszysz go w Hamlecie, Haines. Cóż, mam na myśli to, powiedział Haines, wciąż mówi do Stephen. Myślałem tylko o ów, kiedy ten biedny stary istota przyszła. -Czy Moja osoba żadnych pieniędzy od niego? Zapytał Stephen. Haines zaśmiał się i, jak zdobył miękką szarą czapkę z Holdfast hamaka, powiedział: -Nie Wiem, jestem tego niejaki. Wyszedł do drzwi. Buck Mulligan pochylił poprzez do Stefana i powiedział z grubej wigoru: -Można Pomieścić w nim swoje kopyto teraz. Co powiedziałeś, iż dla? -Dobrze? Stephen powiedział. Problem polega na tymże, aby uzyskać pieniądze. Od chwili kogo? Z milkwoman ewentualnie od niego. To jest miotać się, myślę. -I Cios go z tobą, powiedział Buck Mulligan, a wtedy przybyć z kiepskim Leer natomiast swoje ponure jibes jezuitą. -Widzę Trochę nadziei, rzekł Stefan, od niej albo od niego.
Strona 28
Ulysses 28 z jednej. 305 Buck Mulligan westchnął tragicznie i położył dłoń na Ramię Szczepana. -Od Mnie, Kinch, powiedział. W nagle zmienił ton, dodał: -Aby Powiedzieć prawdę niebiański Myślę, że masz rację. Cholera wszystkim są one dobre dla. Dlaczego nie można ich odtwarzać jak moja osoba? Do diabła z nimi każdymi. Pozwól nam wydostać się z KIP. Wstał, poważnie ungirdled i disrobed się odkąd jego suknia, mówi z rezygnacją: -Mulligan Jest spośród szat obnażony. On opróżnił kieszenie na stół. -Nie Twoja snotrag, powiedział. I wprowadzenie na jego bezwzględnym kołnierzykiem i krawat zbuntowanej On mówił do nich, ich napominając, a jego zwisające watchchain. Jego grabie spadł i zaczął buszować w jego pnia, gdy wezwał do czystej chusteczce. Bóg, będziemy po prostu ubrać charakter. Chcę rękawice puce i zielone buty. Uprzedzenie. Czy sprzeczne siebie? Nader no to, że sprzeczne siebie. Mercurial Malachiasza. Wiotki czarny pocisk wyleciał spośród jego rozmowy rąk. -I Nie twoja dzielnica Łacińska kapelusz, powiedział. Stephen awansował go i umieścić go na. Haines powołani do je od drzwi: -Czy Ty przychodzisz, towarzysze?
Kierunek 29
Ulysses 29 spośród 1. 305 -Jestem Zdecydowany, odpowiedział Buck Mulligan, przewodząc w kierunku drzwi. Wychodź, Kinch. Zjadłeś wszystkie wyszliśmy, ego przypuszczać. Zrezygnował zemdlał spośród poważnych słów i posuwanie się, mówiąc wellnigh ze smutkiem: -A Wyruszyło spotkał butterly. Stephen, biorąc jego ashplant z jego leaningplace, w ciągu nimi i, jak zeszli po drabinie, wyciągnął do powolnego żelazne drzwi i zamknął je. Włożył gigantyczny klucz w wewnętrznej kieszeni. U stóp drabiny Buck Mulligan zapytał: -Did Przynieść legenda? -Mam Go, powiedział Stefan, je poprzedzających. Szedł później. Za plecami usłyszał Buck Mulligan Klub z jego ciężkim bathtowel liderem pędy paproci lub traw. -down, Proszę pana! Jak śmiesz, sir! Haines zapytał: -Czy Płacić czynsz dla innej wieży? -Twelve Funtów, ogłosił Buck Mulligan. -Aby Sekretarza stanu do wojny, Stephen dodaje się jego skrzydło. Zatrzymał się one w ciągu Haines ankietowanych wieży oraz powiedział: w końcu:
Strona 30
Ulysses 30 z jednej. 305 -Rather Ponurą zimą, powinienem powiedzieć. Martello owo nazwać? -Billy Pitt proszek je zbudował, powiedział Buck Mulligan, kiedy Francuzi byli na morzu. Ale polski jest omfalos. -Co To jest Twój pomysł na Hamleta? Haines zapytał Stephen. -Nie, Nie, Buck Mulligan krzyknął z bólu. nie jestem równa Tomasza z Akwinu i fiftyfive powodów, które ma wystawione podeprzeć. Poczekaj, aż mam kilka kufli we mnie pierwszy. Odwrócił się do Stefana, rozmawiając, że on rozebrany rzetelnie szczyty jego pierwiosnka kamizelki: -Nie Może zarządzać w zakresie trzech litrów, Kinch, azali mógłbyś? -To Czekał istotnie długo, powiedział Stefan apatycznie, to może czekać więcej. -Ty Wzbudzić ciekawość, oznajmił Haines przyjaźnie. Czy znajduje się to niektóre paradoks? -Pooh! Powiedział Buck Mulligan. Bawiliśmy z Wilde i paradoksy. To bardzo proste. Odsłania przez algebry, że widnieje wnukiem Dziadek Hamleta Szekspira i że on sam jest duchem swego ojca. -Co? Powiedział Haines, rozpoczynają wskazywać na Stefana. Mąż sam?
Strona 31
Ulysses 31 z 1. 305 Buck Mulligan zarzucił ścierka stolewise szyi i, pochylając się w luźnej śmiechu, powiedział Stephen ucha: -O, Odcień Kinch starszy! Japhet w poszukiwaniu ojciec! -We're Zawsze zmęczeni rano, Stephen powiedział Haines. I to znaczy dość długi, aby ogłosić. Buck Mulligan, idzie w przód, podniósł ręce. -The Wyrozumiałe kufel sam może unieważnić językiem Dedalus, powiedział. -I To powiedzieć, wyjaśnił Stephen Haines jak oni następnie, w tym wieża i te klify tutaj przypominają mi jakoś z Helsingor. Owe chrząszcze o'er jego pierwiastek do morza, czyż nie? Buck Mulligan odwrócił się nagle. na moment ku Stephen, ale nie powiem. W jasnym cichej momentu Stephen zobaczył swój film w tanim zakurzonej żałobie między ich gejowskich stroje. -To Wspaniała opowieść, ogłosił Haines, o pociągnięcie ich do zatrzymać ponownie. Oczy, blada jak morze wiatr odświeżał, bledsza, firma oraz ostrożny. Władca mórz ", spojrzał na południe, nad zatoka, puste za wyjątkiem smokeplume z mailboat niejasne na jasnym panoramę i tacking żagla przez Muglins.
Strona 32
Ulysses 32 z 1. 305 -I Czytać teologiczną interpretację poprzednio gdzieś, powiedział oszołomiony. Ojciec i pomysł Syn. Synalek stara się być zadośćuczynił Ojcu. Buck Mulligan umieścić na raz na beztroskie szeroko uśmiechając twarz. Spojrzał na nich, jego wellshaped otwarte usta szczęśliwie, jego oczy, z którego naraz wycofany wszystkie sprytny poczucie, mrugając z szalonej przyjemności. Przeniósł Głowa lalki tam iz powrotem, z ronda kapelusza Panama drżąc, natomiast zaczął śpiewać w stałej szczęśliwy głupi głos: -Jestem Jak najbardziej queer młody człowiek, że kiedykolwiek cię wysłuchany. Moja matka jest Żyd, mój ojciec jest ptakiem. Spośród Józefa stolarskie nie mogę się zgodzić. Tak po tej stronie jest do uczniów a Kalwarii. Podniósł palec ostrzeżenia. -Jeśli Ktoś myśli, że amn't boska Dostanie małych bezpłatne napoje, gdy robię wino Ale trzeba ściskać wodę i żeby owe było jasne Które wykonywam, gdy wino staje się wody jeszcze raz.
Strona 33
Ulysses 33 z pierwszą. 305 Pociągnął szybko na ashplant Szczepana na pożegnanie i, działa w przód aż do czoła klifu, zatrzepotał rękami po bokach, jak płetwy lub skrzydłami jednego o tyle o ile wznieść w powietrze, natomiast skandowali: -Goodbye, Teraz, adieu! Zapisz wszystko, co powiedziany I powiedz Tom, Dick i Harry I stanął z martwy. Co hodowane w kości nie przypuszczalnie zabraknąć mi się latać I Oliwną na animuszu... Żegnaj, teraz, do widzenia! Pan capered przed nimi na dole w kierunku fortyfoot Otwór, fruwające jego winglike ręce, skacząc zwinnie, Kapelusz Merkurego ciarki w świeży wiatr, kto niósł powrotem do nich jego krótkie birdsweet płacze. Haines, który został śmiejąc ostrożnie, chodził na nieopodal Stefana i powiedział: -Nie Powinnam się śmiać, podczas gdy sądzę. On jest poniekąd bluźnierczy. Nie jestem wierzący ja, to znaczy. Jeszcze jego wesołość bierze szkody z niego w jakiś sposób, prawda? Co on nazywa? Józefa Joiner? -The Ballada żartuje Jezusa, odpowiedział Stefan. -O, Oznajmił Haines, że nie słyszał go wcześniej?
Strona 34
Ulysses 34 z jeden. 305 -Trzy Razy na dzień, po posiłku, Stephen ogłosił sucho. -Jesteś Nie wierzący, prawda? Zapytał Haines. moja osoba oznacza, wierzącego w wąskim znaczeniu tego słowa. Biont z niczego i cudów i osobowego Boga. -Jest Tylko jeden znaczeniu tego słowa, to wydaje mi się, Stephen powiedział. Haines zatrzymał wykupić płynną przypadek srebrny które migotały zielony kamień. Zerwał je proste z jego kciuk natomiast ofiarował go. Dziękuję, Stephen powiedział, biorąc papierosa. Haines poczęstował się i rzucił sprawę. Postawił go nazad w jego sidepocket a wziął od niego waistcoatpocket się tinderbox niklu, zerwał go otworzyć także natomiast, o zapalił papierosa, trzymał odwagi płonącą Szczepana pod adresem powłoki dłoniach. -Tak, Bez wątpienia, powiedział, udali się apiać. Bądź wierzyć albo nie, prawda? Osobiście nie mogłem znieść tę ideę osobowego Boga. Nie oznaczają jakie, jak przypuszczam? -Ty Oto we mnie, Stephen oznajmił z ponurą niezadowolenie, straszne przykładem wolnej myśli. Szedł dalej, czeka na rozmawiał, ciągnąc Niego ashplant obok jego boku. Jego okucie następnie lekko Ścieżka, piszczy na piętach. Mój kolega, po mnie, powołanie,
Strona 35
Ulysses 35 z 1. 305 Steeeeeeeeeeeephen! Niestabilny linia wzdłuż ścieżki. Mają chodzić wieczorem, przychodzi w tej okolicy w ciemności. On chciałbym tego klucza. To jest moje. Zapłaciłem czynsz. Teraz spałaszować jego chleb sól. Oddaj mu klucz zbyt. Całość. On będzie prosić. Owe było w jego oczach. -Po Tym wszystkim, Haines zaczęło... Stephen odwrócił się i zobaczył, że zimne spojrzenie, które miało mierzy go nie było nieuprzejme. -Po Tym wszystkim, powinny być myślę, że jesteś w stanie się uwolnić. Jesteś swoim własnym panem, to wydaje mi się. -Ja Jestem sługą dwóch panów, rzekł Stefan, Angielski i makaroniarski. -Włoski? Powiedział Haines. Szalona królowa, stare i nieufny. Uklęknij przede mną. -I Trzeci, Stephen powiedział, nie ma, kto chce mi prace dorywcze. -Włoski? Powiedział Haines ponownie. Co rozporządzasz na myśli? -The Imperial State Brytyjczycy, odpowiedział Stefan, jego Kolor rośnie, a uświęcony rzymski katolicki i apostolski kościół. Haines oderwana od chwili jego underlip niektóre włókna tytoniu, zanim się odezwał. -I Może bardzo rozumiem, że powiedział spokojnie. Na Irlandczyk musi tak rozumować, śmiem twierdzić. Czujemy się
Strona 36
Ulysses 36 z 1. 305 Anglia że mamy traktować nieco niesprawiedliwie. Wydaje się Historia widnieje winien. Z dumą silnymi tytuły szczękiem na Stefana Pamięć triumf ich mosiężnych dzwonków: et Unam Sanctam catholicam i apostolicam ecclesiam: flegmatyczny wzrost izmiana obrządku a dogmatów, jak jego krajowe rzadkich myśli, A chemia gwiazd. Symbol Apostołów w gromadzie, Papież Marcellus, głosy mieszane, śpiew sam głośno Asercja: a za ich śpiewem czujny anioł Kościół wojujący rozbrojenia i grozi jej heresiarchs. Horda herezji uciekających z mitry na opak: Focjusz i plemię szyderców, o których Mulligan był jakiś, a Ariusz, walczących jego trwałość na konsubstancjalność Synek z Ojcem, a Valentine, spurning Chrystusa terrene sylwetka i subtelny Afryki herezjarcha Sabellius który stwierdził, że Ojciec był sam intymnego Syna. Słowa Mulligan rzekł chwilę, ponieważ w sarkazm do nieznajomego. Idle kpina. Pustka czeka z pewnością wszelkie im, że splot wiatr: na zagrożenie, rozbrajającym oraz kolacja worsting z tychże szyku anioły kościoła, Gospodarza Michała, którzy bronią ją kiedyś w godzinę Spięcie z ich włócznie i tarcze. Słuchajcie, słuchajcie! Długookresowe oklaski. Zut! Nom de Dieu!
Strona 37
Ulysses 37 z 1. 305 -Oczywiście, Że jestem Brytyjczyk, powiedział głos Haines, natomiast ja czuję, jak jakiś. Nie chcę, aby dostrzec mój kraj wpaść w ręce niemieckich Żydów bądź. To nasz problem narodowy, Obawiam się, że dopiero co teraz. Dwóch mężczyzn stał na skraju urwiska, oglądając: biznesmen, wioślarz. -Ona Wydaje się zrobienie dla Bullock portu. Przewoźnik skinął głową w kierunku północnej części zatoki z pewną pogardą. -Jest Pięcio sążni tam, powiedział. To będzie przetoczyła się ten sposób, gdy fala jest w około. To dziewięć dzień dzisiaj. Człowiek, kto utopił się. Żagiel skręcając o puste zatoki czeka na obrzęk wiązki do Boba up, roll na słońcu podpuchnięte twarzy, saltwhite. Oto jestem. Poszli krętą drogą w dół do potoku. Buck Mulligan stał na kamieniu, w koszuli, jego odpiął krawat falujący z wykorzystaniem ramię. Młody człowiek trzymanie się wpływem skale w pobliżu niego, powoli frogwise jego gram nogi w głębokim galarecie wody. -Czy Brata z tobą, Malachiasz? -down W Westmeath. Z Bannons. -Wciąż tam? Mam kartę z Bannon. Mówi, że zdobył słodkie młodych rzeczy w ową stronę. Zdjęcie dziewczyna nazywa ją.
Strona 38
Ulysses 38 z 1. 305 -Snapshot, Co? Krótki ekspozycji. Buck Mulligan zasiedli do unlace buty. Starsza Mężczyzna zastrzelił się w pobliżu wpływem skale dmuchanie czerwony twarzy. Mężczyzna wdrapał się przez kamienie, lśniącymi wody na jego pasztet i na jej wianuszkiem siwych włosów, Rillinga wody na piersi oraz wydatny brzuch i rozlewając dysze z jego czarnym ugięcia przepaski. Buck Mulligan musiał zrobić miejsce dla niego wspiąć przeszłość, zerkając na Haines i Stephen, przeżegnał się pobożnie spośród jego miniaturkę na czole i wargach i mostkiem. Powrót -Seymour w mieście, młody człowiek powiedział: chwytając ponownie jego ostrogę rocka. Rzucił medycyny i dzieje się w wojsku. AH, kroczyć do Boga! Powiedział Buck Mulligan. -będzie W ciągu następnego tygodnia do dusić. Wiesz, że czerwone Carlisle dziewka, Lily? -Tak. -Spooning Spośród

Watacukrowa`s Uploads

    This user didn't upload any Music or Audio file yet...
watacukrowa
  • watacukrowa
  • profile viewed 11 times
  • message share profile
X