About:

Krakowski zespół gabinetów psychiatryczno-psychologicznych "Szansa" świadczy szeroki procedur i porad z zakresu psychologii, psychiatrii i psychoterapii.
W obszarze konsultacji psychiatrycznych wsparcie dotyczy nie tylko terapii chorób psychicznych, ale także zaburzeń snu i nastroju, lęków oraz dolegliwości psychosomatycznych. Konsultacje często połączone są z leczeniem farmakologicznym z zastosowaniem środków psychotropowych, skierowanych na centralny układ nerwowy. Za sprawą rozwoju medycyny współczesne psychotropy są dużo bezpieczniejsze niż dawniejsze środki. Rozważna terapia zedcydowanie minimalizuje ryzyko uzależnienia i działań niepożądanych.
Konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych pomagają rozwiązanie dolegliwości pozbawionych podstaw somatycznych. Dla dorosłych pomoc dotyczy sytuacji chronicznego negatywnego
samopoczucia, niepokojów i lęków, bezsenności, kłopotów z koncentracją i pamięcią. Natomiast konsultacje dla dzieci mają na celu ustalenie przyczyn ich problemów i dysfunkcji. Obejmują one rozmowy z rodzicem nt. funkcjonowania dziecka oraz obserwacji dziecka i standardowych metod badawczych jak np. kwestionariusze i techniki projekcyjne.
Zakres usług obejmuje także psychoterapię indywidualną. Terapia nie dotyczy tylko porad jak żyć i co robić, ale umożliwia spojrzenie w powody własnego zachowania oraz swoich motywacji. Terapia ułatwia zrozumienie samego siebie oraz systematyczną pracę nad sobą i nad tym co zmienić.
Terapia rodzin i par nierzadko dotyczy kryzysu w związku i daje nowe spojrzenie na relacje. Wspiera ona również wymianę myśli pomiędzy partnerami i zachęca do pracy nad związkiem. Terapia rodzinna uwzględnia całą rodzinę, którzy tworzą wspólny system. Takie podejście dostarcza całościowy obraz sytuacji rodzinnej i dogłębniejszą terapię.
Badania neuropsychologiczne mają na celu przede wszystkim weryfikację stanu osób zmagających się z pogarszającą się pamięć i mających pogarszającą się sprawność intelektualną. Przeprowadzany jest wywiad z Pacjentem, a ponadto neuropsycholog sprawdza wyniki wcześniejszych analiz i badań, aby ustalić optymalne rozwiązania.
Oferta gabinetu "Szansa" zawiera również pomoc w kryzysie, pomoc psychodermatologiczną i psychoonkologiczną. Dokładne wiadomości o prowadzonych procedurach i terapiach dostępne są na stronie http://gabinetyszansa.pl

Gabinetyszansa`s Uploads

    This user didn't upload any Music or Audio file yet...
gabinetyszansa
  • gabinetyszansa
  • profile viewed 13 times
  • message share profile
X