Experience YourListen.com completely ad free for only $1.99 a month. Upgrade your account today!

Dashuri E Zotit Tone

Embed Code (recommended way)
Embed Code (Iframe alternative)
Please login or signup to use this feature.

Jezusi e la gjithe lavdine e Tij,
ne bote erdhi si njeri, te na shpetoje!
Jetoi ketu dhe njohu dhimbjet tona,
por vuajti edhe fitoi
ne vendin tone,
te na tregoje krijuesin,te vetmin Zot
qe na do dhe do t'na restauroje.
Falja e Tij eshte e pamase,
asnje mal s'eshte aq i larte,
asnje lugine s'eshte aq e thelle
sa dashuria e Zotit tone!
E madhe,aq e madhe
e larte, aq e larte
e thelle shume e thelle,
me e madhe se e gjithe bota,
por eshte e vogel sa mund ta mbaje zemra e atij qe i dorezohet shpetimtarit.
Keshtu dhe ti miku im
hape sot zemren tende
pranoje dashurine e tij,
dorezoja Jezusit.

Licence : All Rights Reserved


X