Seat Open #13
00:00
00:00
Embed Code (recommended way)
Embed Code (Iframe alternative)
Please login or signup to use this feature.
Tags: poker

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych pokerowych tematów z ostatnich dni.

W pierwszej części dzisiejszego odcinka rozmawiamy o tym, co w ostatnich dniach wydarzyło się wokół nowelizacji ustawy hazardowej. Nie zabrakło ostrych i gorzkich słów pod adresem polityków, którzy podczas pierwszego czytania w Sejmie wypowiadali się w sprawie projektu. Tylko kilku z nich miało pojęcie o czym mówi i wskazywało również na trudną sytuację pokera w Polsce. Pozostali powtarzali wyuczone formułki lub byli nieprzygotowani do dyskusji. W podcaście zastanawiamy się, dlaczego rząd rezygnuje z dużych pieniędzy z tytułu hazardu, skoro budżet ich potrzebuje (m.in. na skutek podatku handlowego, który okazał się całkowitą porażką i został zawieszony przez KE). Krytykujemy także ministra finansów, którego resort odpowiadał za przygotowanie projektu nowelizacji.

W drugiej części (20:25) rozmawiamy o tegorocznych nominacjach do Poker Hall of Fame. Które osoby mają największe szanse na wybór w tym roku? Poruszamy także kwestię tego, czy proces wyboru do PHOF wymaga zmian. Być może warto rozważyć system 2+1, w którym każdego roku do Galerii Sław wchodziłoby dwóch pokerzystów i jeden niepokerzysta. Zastanawiamy się także nad tym, skąd tyle krytyki pod adresem nominacji dla Chrisa Moneymakera, człowieka, który wygrywając WSOP ME 2003 zmienił oblicze pokera i wprowadził go w nową erę. Na koniec dyskutujemy o tym, czy trafiony jest pomysł powołania Galerii Sław Polskiego Pokera. Taki pomysł przedstawił kilka miesięcy temu Tomasz Bisewski. Jakie byłyby trudności w realizacji tego pomysłu? Co z bardzo młodymi polskimi mistrzami EPT i nominacjami dla nich?

W trzeciej części (41:27) rozmawiamy o rozpoczętej właśnie drugiej części sezonu Global Poker League. Zastanawiamy się nad tym, co należy poprawić w drugim sezonie, aby rozgrywki były atrakcyjniejsze dla kibiców. Największy problem to obecnie zbyt duża liczba meczów, co może zniechęcać część osób do śledzenia rozgrywek. Rozmawiamy także o braku logiki organizatorów w przypadku sklepu kibica. Bluzy z logotypami drużyn kosztują aż 350 złotych. Dla porównania, najdroższa bluza w klubowym sklepie Manchesteru United kosztuje 315 złotych. Jakim cudem zespoły, które powstały kilka miesięcy temu cenią się wyżej niż jeden z najlepszych klubów piłkarskich z prawie 140-letnią historią?

Licence : All Rights Reserved


Similar Music and Audio

X