Rozmowa E-playpoker: Anna Pawelec- Proje…kt badawczy umcs

Embed Code (recommended way)
Embed Code (Iframe alternative)
Please login or signup to use this feature.

Zapraszam Was na moją rozmowę z Anną Pawelec, która zarządza projektem badawczym dotyczącym pokerzystów.

Projekt odbywa się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jednym z jego celów jest poznanie poziomu uzależnienia od hazardu wśród pokerzystów. Aby lepiej poznać projekt zaprosiłem do krótkiej rozmowy jego kierowniczkę, Annę Pawelec, która studiuje na piątym roku psychologii. Dowiecie się, skąd pomysł na tego typu badania; czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie miało zastrzeżeń do tematyki badań; ile osób pracuje nad projektem.

Jego realizacja potrwa dwa lata. Pierwszy etap to trwające właśnie badania ankietowe. Wstępna analiza wyników rozpocznie się za około jeden, dwa miesiące. -To są tylko wyniki cząstkowe. Generalnie badania są podłużne, czyli będą powtarzane jeszcze raz. Nie chodzi tylko o sprawdzenie skali tego zjawiska, czyli gry w pokera przez internet w tej chwili, ale też sprawdzenie dynamiki tego, czy za 16 miesięcy, bo akurat tyle przewidujemy przerwy pomiędzy dwoma etapami badań, jak to będzie wyglądało. Czy tych osób grających będzie więcej, jak będzie wtedy rozkładało się uzależnienie, czy będzie dotyczyć większej czy mniejszej liczby osób, jak wielkiej liczby osób będzie dotyczyć- mówi Anna Pawelec. I dodaje, że pomiędzy tymi dwoma badaniami ankietowymi przewidziane są pogłębione wywiady i badania kwestionariuszowe wśród pokerzystów.

Na koniec, moja rozmówczyni opowiedziała także o swojej pracy magisterskiej, która dotyczy podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. Wśród grupy badanych znaleźli się pokerzyści, ,,jako przykład osób doświadczonych w podejmowaniu decyzji ryzykownych”. Ich postawy zostały przeciwstawione osobom, które na co dzień nie mają styczności z pokerem lub nie napotykają na ryzykowne decyzje.

Ankietę możecie wypełnić tutaj: https://www.ankietka.pl/ankieta/219133/pokerzysci-1ap.html


twitter.com/EPlayPoker
facebook.com/EPlayPoker

twitter.com/JakubSuszka
facebook.com/JakubSuszkaOfficial

Licence : All Rights Reserved


X